Can AKIN

Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü 1991 yılı mezunu.

 

İş Tecrübesi: 1992-1994 - İNSİTU-Ankara 'da Jeoloji Mühendisi olarak zemin laboratuarı ve zemin etüt işlerinin yürütülmesi işlerinde çalıştı.

 

1995 - GEOSAN  AŞ’de Jeoloji mühendisi olarak göreve başladı.  Saha jeolojisi,  karada ve denizde geoteknik araştırma sondajlarının yapılması, saha deneyleri, yerinde ölçü ve testler konularında deneyim kazandı.  Mayıs 2000 yılında şirket ortaklığına geçti. Yurt dışında; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Romanya, Azarbaycan, Libya gibi ülkelerde şantiye ve saha jeologu olarak görev aldı.

 

CPT makinesinin şirketimize katılmasından sonra bu cihaz ile testlere başlamıştır. En son Yalova'da kurulacak olan VOPAK şantiyesinde 30'dan fazla CPT testini Hollandalı mühendisler ile birlikte,  Hatay Erzin CCGT Termik Santrali sahasında 20'den fazla CPT testini İtalyan mühendisler ile birlikte yürütmüştür. Yurtdışında Irak-Necef'te Renösans Holding için CPT yapılması işlerini organize etmiştir. Bunun dışında bir çok  şantiyelerde CPT ölçü işlerini yürütmüştür.

 

Halen;  jeolojik haritalama, şantiye yönetimi ve organizasyonu, yerinde testler, tanımlama, deney programı hazırlama ve raporlama işlerini yürütüyor.

Yabancı dili : İngilizce